Encounters
with our past…

Language preference

Deutsch
English (UK)
Polski

Nowotomyska Galeria Internetowa

Language preference

Deutsch
English (UK)
Polski

BANK440

Turniej miast w telewizyjnym „Banku 440” dwukrotnie wprowadził zwycięsko Nowy Tomyśl na anteny telewizyjne w zmaganiach z Głogówkiem w latach 1976 – 1977. Udział w telewizyjnym turnieju przyczynił się do aktywizacji społecznej mieszkańców miasta i spopularyzował Nowy Tomyśl jako młode rozwijające się prężnie miasto w Wielkopolsce.
I runda konfrontacji dorobku społeczno – gospodarczego w ramach telewizyjnego turnieju miast „Bank 440 „ Nowy Tomyśl – Głogówek” odbyła się 26 września 1976 roku.
II runda pojedynku Nowego Tomyśla z Głogówkiem Opolskim odbyła się 18 grudnia 1977 r. z 560. punktową przewagą Nowego Tomyśla nad rywalem. 16,6 tysięcy mieszkańców miasta i gminy Nowy Tomyśl zrobiło wiele od I rundy pojedynku, aby przybliżyć sukces. Nowe elewacje otrzymało ponad 200 budynków, zmodernizowano 45 km dróg, ułożono wiele nowych chodników. Udało się też usunąć praktycznie wszystkie niedomagania, na które w pierwszej audycji zwrócił uwagę oskarżyciel. Mocnym argumentem Nowego Tomyśla było I miejsce w województwie i VI w kraju, uzyskane w ostatnim konkursie „Miasto – Mistrz Gospodarności”. Nowy Tomyśl w pełni wykonał podjęte zobowiązania, dzięki czemu miasto stało się piękniejsze i bogatsze w nowe obiekty. Przyspieszono np. prace przy budowie Nowotomyskiego Ośrodka Kultury, we wnętrzach, którego odbyło się część bankowych rozgrywek.