Encounters
with our past…

Language preference

Deutsch
English (UK)
Polski

Nowotomyska Galeria Internetowa

Language preference

Deutsch
English (UK)
Polski
Akademia z okazji 75-lecia istnienia Koła Śpiewaczego "Cecylia" View full size

Akademia z okazji 75-lecia istnienia Koła Śpiewaczego "Cecylia"

Fotografia z kroniki chóru z Wiejskiego Domu Kultury w Bukowcu.
W kronice Koła przeczytać możemy:
"Rok 1989 to rok jubileuszowy 75 lecia założenia Koła Śpiewaczego "Sw.Cecyli" z Bukowca. Zatem 14 lutego została odprawiona msza św. w intencji założycieli i współzałożycieli naszego chóru. Na tej mszy śpiewaliśmy Gaude mater i mszę św. tryumfalną "Boże Ojcze Synu Duchu".Po zakończeniu udaliśmy się do Domu Kultury na kawę.
15 kwietnia uczciliśmy godny jubileusz 75 lecia akademią w Domu Kultury w Bukowcu.Na zaproszenie przybyli: władze Miasta i Gminy, Nowotomyski Ośrodek Kultury, Polski Związek Chórów i Orkiestr - odział wielkopolski w Poznaniu, Wojewódzki Wydział Kultury w Poznaniu, ks. proboszcz Adamczak oraz delegacje bratnich chórów jak: "Moniuszko" Kaźnierz, "Halka" Duszniki, "F.Nowowiejskiego" Tarnowo Podgórne, "Lira" Pniewy.
Również miejscowe organizacje, jak: Koło Gospodyń Wielskich, Ochotnicza Straż Pożarna, Klub Sportowy Korona, Kółko Rolnicze, Polskie Stronnictwo Ludowe i wszystkie Druhny i Druhowie, którzy kiedyś śpiewali w chórze.
Koło nasze otrzymało odznaczenie -Złotą odznakę z Laurem- od Wielkopolskiego Związku Chórów i Orkiestr z Poznania. Również druhowie i druhny zostali odznaczeni złotymi, srebrnymi i brązowymi odznakami śpiewaczymi. Po krótkim występie chóru - jubilata podany został posiłek a następnie zaczęła się zabawa taneczna".

Comments

Add a comment

No comments yet. Be the first to comment!

  •