Encounters
with our past…

Language preference

Deutsch
English (UK)
Polski

Nowotomyska Galeria Internetowa

Language preference

Deutsch
English (UK)
Polski
Mieszkańcy Bukowca. Rodzina Simon. View full size

Mieszkańcy Bukowca. Rodzina Simon.

Fotografia z albumu pani Klary Kurowskiej.
Zdjęcie przedstawia małżeństwo Antoniego i Anielę Simon zd. Jaworską wraz z dziećmi: Józefem, Alojzym, Kazimierzem, Bolesławem, Marią , Tadeuszem, Stanisławem i Heleną.
Pan Antoni - powstaniec wielkopolski - był właścicielem piekarni i sklepu, mieszczącego się przy obecnej ul. Kościelnej 3. Przez pewien czas sklep pana Antoniego był agenturą zbierającą ogłoszenia do lokalnej gazety "Orędownik Nowotomyski", ukazującej sie w latach 1932-1939. Wraz z żoną byli fundatorami jednego z bocznych witraży w kaplicy Serca Jezusowego kościoła w Bukowcu i współfundatorami groty Matki Bożej, znajdującej się na przykościelnym placu.

Comments

Add a comment
 • Anna Janicka on 24-07-2013 12:22 Anna Janicka said

  Do Pani Klary Kurowskiej
  Witam Panią, jestem zainteresowana informacjami dotyczącymi rodziny SIMON. Matka mojej praprababki nazywała się Adela Simon ,po mężu Hirsch.
  Adela najprawdopodobniej urodziła sie juz na Kresach wschodnich, ale jej rodzice mogli pochodzic z Wielkopolski lub rejonu na pograniczu z Pomorzem ( tam do dziś istnieje rodzina Hirschów h. własnego).
  Moze też obydwoje z mężem przyjechali na Wołyn z Wielkopolski.
  Slub moich prapradziadków nastapił w Ostrogu, w roku 1844, a wiec matka panny młodej Adela - najprawdopodobniej urodziła się około 1800 roku.
  Byłabym bardzo wdzięczna za jakikolwiek informacje, moze okażą sie one przydatne do mojej genealogii.
  Jesli znajdzie Pani chwilę wolną prosiłabym o korespondencję na mojego maila.
  pozdrawiam serdecznie
  Anna Janicka